OKS'ye Girecek Öğrencilere 1 Hafta Tatil
Tarih: 26.05.2008 Saat: 22:50
Konu: EğitimMEB ilköğretim 8. sınıf öğrencilerini ilgilendiren bir genelge yayınladı.
Milli Eğitim Bakanlığı, 8 Haziran´daki Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS) öncesinde ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin 2-6 Haziran günleri arasında izinli sayılmalarına ilişkin genelge yayınladı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzası ile yayınlanan genelgede, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği´nin 8. maddesindeki "İlköğretim okullarında ders yılı süresi 180 iş gününden aşağı olamaz" hükmü gereği 2007-2008 eğitim-öğretim yılının 13 Haziran´da sona ereceği belirtildi.

Genelgede "Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı´nın 8 Haziran 2008 tarihinde yapılacak olması, öğrencilerin sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmelerinin sağlanması ve motivasyonlarının artırılması, stresten uzak kalmaları amacıyla 8. sınıf öğrencilerinin bu yıla mahsus olmak üzere 2-6 Haziran 2008 tarihleri arasında izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.

illi Eğitim Bakanlığı, 21 Mayıs Çarşamba günü de ÖSS’ye girecek öğrenciler için lise son sınıfta okuyan öğrencilere 9-13 Haziran tarihlerinde izim vermişti.

egitimhaber

Bu haberin geldigi yer: Eğitimin Gerçek Adresi... www.ogretmendostu.com
http://www.ogretmendostu.com

Bu haber icin adres:
http://www.ogretmendostu.com/modules.php?name=News&file=article&sid=300